KARIÉRA A VOLNÁ MÍSTA

Najľahší a najkrajší skladací bicykel? Máme pre vás zaručené tipy.

Vráťte sa do detských rokov a užite si jazdu na skladacom bicykli. Zabudnite však na vtedajší ťažkopádne skladačky, na trhu sú teraz extra ľahké skladacie bicykle. Chystáte sa na dovolenku a chcete objavovať krásy okolia? Potom je jednoducho zbalíte do kufra auta. Nie je nič lepšie, ako mať svoje vlastné koleso, ktoré užijete, kedy len sa vám zachce. Bicykel je však vhodné hlavne na menšie vzdialenosti vďaka svojej ľahkosti a jednoduchej skladnosti. Dobre poslúži na občasné kratšie cesty pre seniorov i mladistvých napríklad v mestách.

Na čo si dať pozor pri výbere

Ak vyberáte nový skladací bicykel, je potrebné nákup premyslieť. Najprv si ujasnite vaše očakávania, ktoré na produkt máte. Teraz sa poďme pozrieť na parametre, ktoré sú u týchto bicyklov dôležité. V prvom rade si zistite váhu kolesá, aby sa vám s ním dobre skladalo. Na možnosti zloženia má vplyv priemer kolesa. Napríklad kolesá s priemerom 20 "sú najľahšie a bude sa vám s nimi dobre manipulovať. Dajte si tiež pozor na počet prevodov a rozmery kolesa po zložení. Materiál rámu ovplyvňujúce vlastnosti bicykla je tiež dôležitý. Karbónový rám spôsobuje nižšiu hmotnosť a pružnosť, oceľový naopak vyššie hmotnosť, ale vysokú pevnosť.

 

Najľahší skladací bicykel? Jedine Brompton!

Brompton je anglická značka s dlhoročnou tradíciou. Pýši sa radom ocenení a každoročne sa dokonca konajú aj Majstrovstvá sveta Brompton v Londýne. Bicykle spadajúce pod túto značku majú naozaj vynikajúce vlastnosti pre jazdu v mestách aj mimo nich. So svojou váhou okolo 11 kg sú ultraľahké, sú vytvorené v lákavom dizajne so vzpriameným posedom a zložíte ich cca do 10 sekúnd.

Bicykle Brompton sa zmestia do mestskej hromadnej dopravy, pod váš pracovný stôl a dokonca aj do divadla. Môžete ich brať so sebou naozaj všade a urobíte aj niečo pre svoje zdravie a peňaženku. Buďte uvážlivý, šetrite životné prostredie a zároveň zlepšite si fyzickú kondíciu. Kúpte si skladací bicykel Brompton!