Filtrovať podľa ceny
0 218990
Manufacturer

Veľkosť rámu

Výška rozkroku
0 80
Odpruženie

Typ rámu

Váha
0 38
Zúžiť výber

ELEKTRO BICYKLE - BICYKLE S MOTOROM

ELEKTROBICYKLE

VÝROBCI:

DOPORUČUJEME:.
 DOPLNKY SKLADACIE ELEKTROBICYKLE

/elektrobicykle/

Výber elektrobicykla


Vedeli ste, že elektrobicykle sú štvrtým najpoužívanejším dopravným prostriedkom na svete? Majú rad výhod - sú ekologické, hladina hluku je zanedbateľná oproti ostatným dopravným prostriedkom a predovšetkým s elektrobicyklom ľahko prekoná kopec aj menej zdatný cyklista. O kvalite a cene najviac rozhoduje typ, kapacita a kvalita použitej batérie, systém pohonu, typ elektromotora a celkové spracovanie elektrobicykle -použitie materiál. Menej kvalitné elektrobicykle sa vyznačujú osadením akumulátorov o veľkej hmotnosti, ktorý mnohokrát hmotnostne prekoná váhu zvyšných súčastí. S váhou súvisí aj obtiažna manipulácia, rýchle vybíjanie a nízka životnosť. Platí, že čím viac obsahuje batérie watthodín, tým väčšia nabehne vzdialenosť. Vzdialenosť ovplyvňujú aj ďalšie faktory ako váha jazdca a prevážaného nákladu, obtiažnosť trasy a celkový stav elektrobicykle (nastavenie, nafúknuté pneumatiky). Pri výbere elektrobicykle sa je vhodné zamyslieť nad tým, kde budete jazdiť. Vyberať môžete z niekoľkých kategórií ako cestný, skladacie a horské elektrobicykel.
Výhodou elektrobicyklov je, že do výkonu 250W netreba žiadne špeciálne osvedčenie, ani vodičský preukaz. Nové typy elektrobicykle 500w je možné na cestách legálne prevádzkovať iba s obmedzovačom. Viac v našom článku: Jak vybrat elektrokolo?

Elektrický pohon na mestskom bicykli je optimálny pre každodenný pohyb v mestskej premávke. Motor na elektrobicykli vám uľahčí cestovanie – skráti vzdialenosť, narovná kopce, jednoducho ušetrí čas.
Môžete tak vyraziť do školy, práce alebo na nákupy bez toho, že začnete deň s prepotenou košeľou!
Na elektrobicykli vám motor výrazne spríjemní sobotný výlet s partnerom, rodinou alebo priateľmi, keď prehĺtanie kilometrov nie je vašim koníčkom, no napriek tomu sa chcete pozrieť ďalej od domova.