KARIÉRA A VOLNÁ MÍSTA

Slávnostné výročie Cyklošpecialít

Písal sa rok 2010 a na olympijských hrách v kanadskom Vancouveri zažiarila Martina Sáblíková, ktorá získala tri olympijské medaily. Od toho roku sa datuje aj vznik obchodnej značky Cyklošpeciality, dnes už zabehnutej siete špecializovaných predajní s detskou a mestskou cyklistikou a tiež fenomén skladacích bicyklov Brompton v Česku a na Slovensku.

Prvé zázemie spoločnosti vzniklo na Leitnerova ulici, v sklade projekčnej kancelárie situovanej v zadnom trakte domu, ktorý dnes už neexistuje. Rovnako ako mnoho spoločností aj Cyklošpeciality začali ako mini showroom s niekoľkými produktmi. Ako to tak býva, zo začiatku pomáhali ako kamaráti, tak i rodina. Čoskoro prišlo prvé sťahovanie do zdieľanej predajne na hlavnej ulici Hybešova v Brne.

Už od svojho vzniku sa Cyklošpeciality zameriavali na okrajovejšie cyklistické produkty so špecializáciou na mestskú mobilitu. Hlavnú úlohu zohrali legendárne anglické "skladačky" Brompton, ale aj ďalšie skladacie bicykle a prémiové doplnky. Nasledujúce roky sa vyvíjali v znamení dovozu nových prémiových značiek na slovenský trh.

Ponuka sa časom rozšírila o elektrobicykle, detské bicykle, odrážadlá a vozíky. Rozšírili sme sieť kamenných predajní a otvorili sme pobočky v Česku i na Slovensku.

Pravidelne organizujeme Festival Cyklošpecialít, kde sa v priateľskej atmosfére stretávame nielen s fanúšikmi bicyklov Brompton, ale približujeme náš sortiment aj širšej verejnosti. Na festivale nesmú chýbať majstrovstvá v jazde na bicykloch Brompton, súťaž v skladaní bicykla, Brompton bike polo a prehliadka kostýmov.

Vlastné deti boli motiváciou pre hľadanie kvalitných a ľahkých detských bicyklov, a tým začala nová kapitola príbehu Cyklošpecialít. Pomerne rýchlo sme sa stali najväčšou špeciálkou na poli detskej cyklistiky a začali sme dovážať špičkové detské bicykle z celého sveta.

Roky ubiehali a my sme hľadali novú výzvu. Dlhoročná skúsenosť s predajom detských bicyklov a spolupráca so špičkovým brnenským dizajnérom poskytli zázemie pre vznik vlastnej značky prémiových detských bicyklov Rascal Bikes. A nezostávame len u detských bicyklov. Neustále rozširujeme aj ponuku príslušenstva značky Rascal Bikes.

Nezostáva než popriať našej firme ešte dlhé roky plné úspechov, rozvoja a nových výziev!


Čriepky z histórie

(Celé video nahovoril Ondřej Brunecký - CyklospecialityCZ, propagátor kultu skladacieho bicykla Brompton)


Naše tými cyklošpecialít

(Brno, Praha, Hradec Králové)

Merch k výročiu

Unikátný ručne maľovaný Brompton

Zároveň sme si pripravili ešte jedno prekvapenie. Ručne maľovaný bicykel Brompton s prvkami folklóru z nášho regiónu i Veľkej Británie. Celé dielo má priblížiť prepojenie bicyklov Brompton a krajín kde si za posledných desať rokov našiel veľa verných fanúšikov. Bystré oko spozná prvky modrotlače, anglických tradičných prvkov a ďalších detailov. Na celej realizácii sa nemalou podporou zapojil aj Ondřej Brunecký, majiteľ CyklospecialityCZ a propagátor kultu skladacieho bicykla Brompton, ktorý na handpanu vytvoril hudobný sprievod v realizačnom videu.

Unikátný bicykel vznikol v spolupráci s ilustrátorkou Annou Střelcovou (@vhlaveles) a fotografkou Vendulou Grycovou (@okolesa). Ďakujeme!

 

Video tvorby unikátneho bicykla Brompton k výročiu

Bicykel si môžete prehliadnuť na vlastné oči v predajniach Cyklošpeciality

1.6. - 30.9. - Brno
1.10. - 31.1. - Hradec Králové
1.2. - 30.5. - Praha

Chcete získať unikátný bicykel Brompton?

Trochu netradične sme zvolili možnosť tichej aukcie. Ponuky budeme príjímať cez formulár nižšie. Stačí napísať ponuku a kontaktné informácie. Ponuka je záväzná. Jeden záujemca môže ponúknu viac ponúk. Aukcia končí 1.6.2022. Výťažok z aukcie pôjde na charitu rok po začiatku aukcie.