Poloskladací elektrobicykel TERN GSD S00 CargoLine

Nákladný semi-skladací elektrobicykel s plynulým radením NuVinci. Tern GSD hravo prepraví dve deti a týždenný nákup, alebo 180 kg nákladu, pritom na dĺžku meria iba 180 cm, teda menej ako mestský bicykel holandského typu. Viac

Katalogové číslo: 007502
6 039,00 € vrátane DPH
 • FARBA:

Možné predobjednať - dodanie máj/jún 2022

Popis

Poloskladací elektrobicykel Tern GSD S00 CargoLine - ohromne užitočný a prekvapivo malý

Značka Tern nie je len výrobcom skladacích bicyklov, ale snaží sa tiež vylepšiť život nás všetkých skrze zníženie vplyvu ľudského konania na životné prostredie. Vývoj a výroba tých najlepších možných skladacích bicyklov na svete je len prvým krokom. Medzi ďalšie potom môže patriť predstavenie skladacieho nákladného bicykla Node Cargo či skladacích elektrobicyklov Vektron. Avšak zásadným krokom je uvedenie kompatného nákladného elektrobicykla Tern GSD do ulíc svetových miest. GSD totiž definuje novú kategóriu: „úžitkový kompakt“. GSD hravo prepraví dve deti a týždenný nákup, alebo 180 kg nákladu, pritom na dĺžku meria iba 180 cm, teda menej ako mestský bicykel holandského typu. Vďaka skladaciemu predstavcovi Physis a zasúvacej sedlovke dokážete bicykel uschovať pri sebe v byte, alebo previezť vo väčšom kombíku. GSD je možné individuálne nastaviť pre osoby výšky 150 až 195 cm, takže ho využijú úplne všetci – mama, otec aj deti. Špičkový motor Bosch Cargo je napájaný jednou či dvoma 500 Wh batériami a GSD tak prejde až 250 km. Súčasťou vybavenia je integrované osvetlenie, blatníky, stredový stojan a dokonca aj opierky na nohy pre spolujazdcov, teda všetko, čo je k cykloživotu potrebné.

„Typický zástupca elektrobicyklov na súčasnom trhu vyzerá v podstate ako štandardný bicykel s primontovaným motorom a batériou“ hovorí Josh Hon, kapitán Tern tímu. „To znamená, že všetky zmysluplné kompromisy, ktoré boli pri konštrukcii dopravného prostriedku navrhnutého na poháňanie ľudskou silou urobené, sú prenášané na elektrobicykle, kde ale pôvodný zámer strácajú. "Gé-eS-Déčko" je výsledkom zásadného vhľadu: keď navrhujete bicykel na elektrický pohon, nie je potrebné ustúpiť z požiadaviek na kľúčové prvky funkčnosti, ako sú napríklad komfort a objem nákladu preto, aby ste optimalizovali rýchlosť. S elektrickým pohonom Bosch sa 20“ kolesá pohybujú rovnako rýchlo ako so 700c, ale vďaka menším kolesám je zrýchlenie ostrejšie. Menšie kolesá tiež dovolili maximalizovať kapacitu nákladu. Najlepšie na tom je, že všetky tieto klady sa vložili do modelu veľkosti štandardného mestského bicykla.

Extrémne priestranný

Model GSD je určený na transport nákladu, a tým myslíme naozaj veľa vecí. Rám, vidlica a súčiastky boli testované tak, aby si poradili s viac ako 180 kg celkovej záťaže jazdca a nákladu. Štandardne sa dodáva s integrovaným zadným nosičom s dĺžkou 80 cm. Na GSD sa zmestia dve deti v sedačkách Thule Maxi alebo jeden dospelý pasažier. Na bicykel je možné pridať ďalšie nosiče vo forme spodných opier a zadného či predného nosiča. Tern tiež uverejní rozmery upevňovacích bodov rámu, aby si záujemcovia mohli navrhnúť a postaviť svoje vlastné príslušenstvo k nosičom.

Prenositeľnosť, skladovateľnosť

Hoci GSD môže prevážať mimoriadne veľký náklad, nemá najmenší problém sa vysporiadať aj s rušným mestským prostredím. Vzhľadom na to, že nie je dlhšia ako štandardné koleso, zmestí sa na štandardné nosiče na autách aj autobusoch. A navyše, pomocou terného patentovaného skladacieho mechanizmu ho možno zložiť do ešte menších rozmerov. Len tri sekundy sú potrebné na to, aby sa výška znížila o 1/3 a šírka o 40%. Výsledné rozmery tak umožnia bicykel prepraviť VO VNÚTRI áut strednej veľkosti, ako napr. VW Touran. Vďaka špeciálne navrhnutému nosiču je GSD možné prepraviť vo vertikálnej pozícii aj v malom výťahu.

Kvalitné komponenty:

Zatiaľ čo mnoho bicyklov orientovaných na náklad väčšinou používa komponenty bežných bicyklov, GSD ide s niektorými najrobustnejšími súčasťami o krok ďalej. Príkladom sú 4 piestové kotúčové brzdy Magura, zákazkové plášte 2.4“ Schwalbe Super Moto-X, náboje s pevnou osou Boost a zákazkové dvojité ráfiky so šírkou 36 mm.

Špecifikácie:

 • Rám Al 6061
 • Batéria: Bosch 500 Wh
 • Brzdy: Magura MT5
 • Dojazd: 50 až 100 km
 • Hmotnosť: 34,98 kg
 • Kolesá: 20"
 • Motor: Bosch Cargo Line
 • Nastaviteľný predstavec: Andros
 • Počet prevodov: Plynule premenlivé 380%
 • Rozmery: zložený 176 x 40.5 x 87 cm
 • Radenie: Enviolo NuVinci
 • Výkon: 85Nm / 25km/h
 • Maximálna váha jazdca: 120 kg

Poradíme Vám...

Jano
+421 948 975 175
eshop@cyklospeciality.sk

Parametre

Váha 35
Odpruženie S prednou odpruženou vidlicou