LIMITOVANÁ PONUKA - ZĽAVA NA DETSKÝ BICYKEL WOOM 3

Ako vybrať správnu detskú prilbu

V prvom rade je dôležité pochopiť veľkosti detských prilieb aby ste vybrali tú správnu. Je to najdôležitejší faktor pri kúpe cyklistickej prilby. Nie je správne vyberať prilbu podľa veku dieťaťa, pretože veľkosti hláv sa značne líšia. Skutočnosť je taká, že každé z dvoch rovnako starých detí môže potrebovať inú veľkosť prilby.

Pochopenie veľkostí detských prilieb je nevyhnutné na to, aby prilba správne sedela na hlave. Ak prilba správne nesedí, nemôže úplne ochrániť hlavu dieťaťa. Detská prilba by sa nemala “kymácať”, ale mala by zostať pevne na svojom mieste, aj keď je dieťa v pohybe!

Veľkosti detských prilieb

Detské prilby majú rôzne označenia: XXS, XS, S, M… v závislosti od značky. Je potrebné mať na pamäti, že rovnaké označenie môže mať pri rôznych výrobcoch, rôzny veľkostný rozsah obvodu hlavy. Napríklad označenie S pri výrobcovi Woom má rozsah 50-53 cm, pri značke Abus 48-54 cm a pri značke Nutcase je to už označenie prilby pre dospelých (Nutcase Street) s rozsahom 52-56 cm.

Našťastie, každá prilba, bez ohľadu na označenie sa dodáva aj s presne vyznačeným rozsahom obvodu hlavy, ktorý je uvedený na nálepke, alebo štítku vo vnútornej strane prilby. Rozsah prilby sa udáva v centimetroch.

Niekoľko jednoduchých krokov pri výbere detskej prilby

(1) Ako správne zmerať hlavu?

  • Pomocou krajčírskeho metra zmerajte obvod hlavy dieťaťa, približne 1 palec (2 cm) nad obočím a nad ušami v najširšom mieste hlavy.
  • Pri pohľade z profilu, má meradlo viesť okolo hlavy vo vodorovnej úrovni! Je dôležité aby ste hlavu merali vodorovne v najširšom mieste, nie cez zátylkovú časť!
  • Ak nemáte krajčírsky meter, použite špagát, alebo kábel nabíjačky na telefón a nameraný údaj premerajte pravítkom.

(2) Ako vybrať správnu veľkosť?

  • Porovnajte nameraný údaj s veľkosťami prilieb pri značke, ktorú ste si vybrali. Tieto údaje nájdete na našom e-shope vždy uvedené pri každej prilbe v popise.
  • Na zjednodušenie uvádzame porovnanie veľkostí aj v tabuľke na konci tohto článku.

(3) Ktorú značku

Všetky prilby ktoré ponúkame spĺňajú radu certifikátov pre cyklistiku, kolobežkovanie, skateboardovanie a in-line korčuľovanie. Rada z nich už získala aj ocenenia za dizajn a inováciu. Prilby máme otestované na vlastných deťoch a je ťažké vybrať “najlepšiu” značku. Preto Vám ponúkame prehľad toho v čom sa prilby odlišujú a je už iba na Vás čo Vaše dieťa ocení najviac.

Pokrytie prilby

Čím viac prilba kryje hlavu, tým viac chráni hlavu dieťaťa v prípade nehody. Úplné pokrytie taktiež zlepšuje to ako prilba sadne na hlave. Prilba Woom má jedno z najväčších pokrytí hlavy, hlavne spánkovej a zátylkovej časti. Je skutočne hlboká a takúto prilbu je ťažké nosiť nesprávne, pretože je ťažké ju posunúť príliš hlboko dopredu, alebo vyklopiť dozadu. Preto takáto prilba bude sedieť presne na mieste bez zbytočného vyklápania sa. Prilby Abus Youn-I, Nutcase a Rascal majú taktiež predĺženú spánkovú a zátylkovú časť, kvôli zvýšeniu bezpečnosti dieťaťa.

Zo skúseností je prilba Abus Youn-I výbornou voľbou pre užšie hlavy a pre okrúhle zase prilba Woom.

Konštrukcia

In-mold konštrukcia je spojenie vonkajšieho plášťa s vnútorným penovým jadrom, takže prilba je z jedného pevného kusa (Abus Youn-I, Woom, Rascal). Takéto riešenie šetrí váhu, ale zabezpečuje stabilitu a odolnosť prilby. Prilba je robustná, ľahká a odolná.

Nutcase prilba pozostáva z odolnej ABS vrchnej časti s EPS polystyrénom a vyvinutou Crumple Zone, ktorá je navrhnutá na rozptýlenie energie počas nárazu.

Postranné nastavovacie popruhy

Postranné popruhy presne udržujú prilbu na hlave dieťaťa tak aby sa prilba nenakláňala dopredu ani dozadu.

Štandardné ploché popruhy (Abus Youn-I, Nutcase, Rascal) sa môžu pretáčať hlavne v momente nasadzovania prilby na hlavu. Preto obliekanie niekedy trvá dlhšie. Naopak okrúhle “lanovité” popruhy, sú geniálnym riešením prilieb Woom. Nepretáčajú sa, sú vždy na svojom mieste a v správnej polohe, čo je ideálne pre maximálne pohodlie dieťaťa. Popruhy budú vždy na svojom mieste, bez ohľadu na to, koľkokrát si vaše dieťa prilbu nasadí alebo zloží, alebo či na neho dohliadnete alebo nie.

Niektoré modely prilieb nemajú plastové posúvače na postranných popruhoch ako prilba Woom. Naopak iné ich majú a to buď otváracie (Abus Youn-I), alebo obyčajné (Nutcase, Rascal) preto ich nezabudnite nastaviť. Otváracie posúvače jednoducho zatvoríte a tým ich zaistíte na svojom mieste. Obyčajné posúvače majú tendenciu sa po nejakom čase posunúť a preto ich pravidelne kontrolujte a nastavte do správnej polohy.

Zapínacia pracka - štandardná vs. magnetická Fidlock®

Prilby Woom, Nutcase a Rascal sú vybavené patentovanou, magnetickou sponou Fidlock®, ktorou dieťaťu nepricviknete kožu ani vlasy počas zapínania prilby. Navyše je možné ju používať aj jednou rukou a aj v rukaviaciach. Naprik jednoduchej obsluhe, jej ovládanie je pre dieťa komplikovanejšie a nerozopne si ju svojvoľne.

Štít

Flexibilný štít “nárazník” je obrovskou prednosťou prilby Woom, pretože bol špeciálne navrhnutý pre zvýšenie bezpečnosti dieťaťa. Netoxický elastomér je materiál podobný gume, ktorý je vylepšený štruktúrou podobnou včelím plástom. Práve preto prilba s “nárazníkom” absorbuje, alebo stlmí akýkoľvek náraz pri čelnom páde. Samozrejme štít plní aj funkciu ochrany očí a tváre dieťaťa pred slnkom, ale aj počas mrholenia a dažďa. Zároveň môže zabrániť aj poraneniu tváre od vysokých rastlín, alebo konárikov kríkov a stromov.

Bezpečnostný systém MIPS

Revolučká technológia MIPS ponúka pokročilú ochranu v prípade šikmého pádu. Skratka MIPS znamená Multi-directional Impact Protection System, ktorý bol vyvinutý odborníkmi špecializujúcimi sa na prevenciu poškodenia mozgu počas rotačných pádov. Systém MIPS dokáže znížiť energiu nárazu počas pádu až o 40%, čo výrazne znižuje napätie pôsobené na mozog. To môže znížiť alebo dokonca zabrániť poškodeniu mozgu.

Prilby ktoré obsahujú systém MIPS (Abus Youn-I, Nutcase) sú takto označené už v názve a samotná prilba je zreteľne označená žltým MIPS logom.

Osvetlenie a reflexné prvky

Za zníženej viditeľnosti, počas mrholenia, alebo v šere oceníte veľké integrované zadné LED svetlo s 180º viditeľnosťou, ktorým je vybavená prilba Abus Youn-I.

Všetky prilby majú po celom obvode reflexné prvky, či už logo, alebo aj popruhy s reflexnými vláknami (Abus Youn-I, Nutcase, Rascal).

Porovnávacia tabuľka veľkostí detských prilieb Woom, Abus, Nutcase a Rascal:

 

  XXS XS S M L
Woom - new - 46-50 50-53 53-56 -
Woom - old - - 48-53 52-56 55-60
Abus - - 48-54 52-57 -
Rascal 45-50 51-56 - - -
Nutcase 47-50 48-52 - - -