LIMITOVANÁ PONUKA - ZĽAVA NA DETSKÝ BICYKEL WOOM 3

Zúžiť výber

MONTAGUE MONTAGUE

Od roku 1988, kedy bola spoločnosť založená, je MONTAGUE lídrom na poli skladacích bicyklov s veľkými kolesami. Preslávil sa najmä svojím armádnym modelom PARATROOPER navrhnutým pre amerických výsadkárov. Montague je známy jazdnými vlastnosťami svojich bicyklov, ktoré nijako nezaostávajú za pevnými športovými rámami iných značiek a pritom možno bicykel behom pár sekund zložiť do kompaktného rozmeru, ktorý sa pohodlne zmestí napríklad do kufra auta, či pod stôl v kancelárii... Značku vystihuje aj ich motto: "REAL BIKES THAT FOLD".

Od roku 1987 hneď po štúdiu na Massachusetts Institute of Technology prichádza Harry Montague s jasnou víziou vytvoriť plnohodnotný "veľký" bicykel, ktorý by bolo možné jednoducho zložiť do kompaktného balíka, ľahko prepravovateľného napríklad v kufri osobného automobilu. Jeho motívom bola jeho urastená postava, ktorá ho limitovala pri využití v tej dobe dostupných skladacích bicyklov, a chcel vytvoriť bicykel, ktorý bude mať výborné jazdné vlastnosti totožné s veľkými bicyklami a bude ho možné maximálne, ale pri tom jednoducho zložiť do kompaktného rozmeru.


Jedným z dôležitých míľnikov v histórii firmy Montague bolo v roku 1997 získanie dvojročného štátneho grantu (pod záštitou DARPA) pre projekt skladacieho elektrického horského bicykla (TENS), ktorý by slúžil štátnej obrane a námorným silám Spojených Štátov. Pre tento projekt sa Montague podarilo vyvinúť nový rám, ktorý umožňoval rýchlejší zloženie a vyššiu nosnosť bicykla. Rýchlosť zloženie bola zásadným parametrom pre výsadkárske jednotky, a tu bol tiež položený základný kameň najznámejšiemu modelu Montague - PARATROOPER. Týmto modelom sa firma celosvetovo preslávila a bolo logické, že úspešný "vojenský" model budú nasledovať "civilné" verzie pre športové, rekreačné a dopravné využitie.


V roku 2010 prichádza Montague s úplne inovatívnym odľahčeným rámom, ktorý predurčil vývoj trekových a mestských skladacích bicyklov MONTAGUE s 28 '' kolesami. V roku 2015 bol upravený systém spojovacieho mechanizmu rámu, ktorý je u modelov od prelomu rokov 2015/2016 elegantne minimalizovaný a uložený pod hlavnou rámovou trubkou. V Roku 2015 taktiež získava Montague prestížne ocenenie na veľtrhu Eurobike v Nemecku za inovatívny systém sklopného zadného nosiča s blatníkom, ktorý slúži v zloženej polohe ako praktický stojan odstaveného bicykla.

/sk/vyrobcovia/montague/
Ľutujeme, ale žiadne produkty nie sú k dispozícii.