WOOM limitky a VÝHODNÉ štartovacie balíčky - SKLADOM

Hövding 3 - airbag pre cyklistov

Nová 3. generácia Hövding airbagu pre cyklistov je vylepšená o množstvo noviniek. Jedná sa o revolučnú cyklistickú prilbu. Hövding 3 sa nosí ako golier okolo krku a v prípade nehody sa airbag nafúkne a spevní krčnú chrbticu a ochráni hlavu. Viac

Katalogové číslo: Hovding 3.0
349,00 € vrátane DPH
Skladom

Popis

HÖVDING 3 - Airbag pre mestských cycklistov

Hövding 3 je airbag pre cyklistov a jedná sa o revolučnú cyklistickú prilbu. Airbag sa spúšťa pomocou čidiel - akcelerometrov a gyroskopov a nosí sa ako golier, okolo krku. Hövding reaguje nafúknutím na pohyby, ktoré nezodpovedajú naprogramovanému vzorcu normálnych cyklistických pohybov (pohyby cyklistu pri nehode). Airbag Hövding 3 plnohodnotne nahradí cyklistickú helmu a bezpečne vás ochráni. Dokonca je to jedna z najbezpečnejších prilieb na trhu. Hövding snímá pohyby cyklistu 200 krát za sekundu! V prípade nehody sa airbag, ktorý je uložený v „goliery” nafúkne v priebehu 0.1 sekundy. Nafúknutý airbag účinne fixuje krk, krčnú chrbticu a chrání celú hlavu pred nárazom. Možné používať aj s okuliarmi.

Hövding je tiež diskrétnym chameleónom, ktorý sa vďaka vymeniteľnému návleku rýchlo prispôsobí štýlu vášho oblečenia. Hövding 3 sa dodáva so snímateľným čiernym púzdrom (základné). Púzdro je ušité z rovnakého typu odolnej a nečistoty odpudzujúcej, funkčnej textílie ako samotný golier. Golier má konštrukciu optimalizovanú pre ľahko naklonenú polohu pri jazde na bicykli.

Airbag Hövding je nabíjateľný pomocov USB kábla. Úroveň nabitia batérie sa jednoducho skontroluje použitím gombíka na spodnej časti airbagu. Po dvoj hodinovom nabití, batéria vydrží 15 hodín čo je dostatočný čas potrebný pre aktívneho mestského cyklistu.

Nový Hövding 3 je dodávaný v jednej veľkosti, ktorú je možné prispôsobiť pomocou systému Boa® na vhodné a pohodlné nosenie.

Airbag Hövding 3 sa spúšťa pomocou čidiel - akcelerometrov a gyroskopov, ktoré reagujú na nezvyčajné pohyby cyklistu, čo sú práve pohyby pádu, alebo narazenia. Čidlá vysielajú signál do vyvíjača plynu k nafúknutiu a pri zapnutom Hövdingu registrujú 200x za sekundu pohyby cyklistu. Airbag v Hövdingu sa nafúkne za desatinu sekundy. Airbag sa nabíja cez počítač pomocou kábla USB, ktorý je súčasťou balenia.

Airbag Hövding sa smie používať iba na bicyklovanie na dvojkolesových bicykloch (štandardné modely) v mestskom prostredí a na vidieckych cestách. Nie je určený na použitie na jazdu na koni, na lyžovanie, alebo zjazdové bicyklovanie, ani na bicyklovanie napr. po schodoch.

Hövding 3 môže byť pripojený k smartfónu cez Bluetooth pre prístup k ďalším funkciám, ako napríklad: 
1) vybrané kontakty ICE (In Case of Emergency) sa automaticky informujú v prípade nehody na bicykli.
2) príležitosť na analýzu osobných a kolektívnych údajov o bicykloch.
3) stav batérie s pripomienkou nabíjania.

Špecifikácie:

 • Veľkosť nastaviteľná pomocou otočného patentovaného systému Boa®
 • Osem skvelých technológií: Technológia airbagov je 8 x bezpečnejšia ako tradičná cyklistická helma
 • Okmžite reaguje na váš pohyb: V prípade nehody sa airbak nafúkne za 0.1 sekundu
 • Bluetooth® pripojenie: notifikuje zvolené ICE (In Case of Emergency) kontakty v prípade nehody
 • Výdrž batérie cca 15 hodín
 • Zvukový a svetelný signál indikujúci kedy je airbag Hövding aktivovaný/deaktivovaný alebo potrebuje nabiť batériu
 • Prispôsobivý: rôzne návleky
 • Hövding je schválený pre osoby staršie ako 15 rokov s veľkosťou hlavy (obvod) 52–59 cm (20,5–23,2 ”) a rozmermi krku maximálne 45 cm (17,7”)
 • Hmotnosť: 800 g

Dodávané príslušenstvo:

 • Kábel USB-C na nabíjanie
 • Čierny základný návlek
 • Stručná príručka ovládania a technická príručka

Airbag Hövding je označený značkou CE po rozsiahlom procese schválenia Švédskym technickým výskumným ústavom. Označenie CE sa vyžaduje na to, aby sa mohla cyklistická prilba predávať v Európe, a potvrdzuje, že prilba spĺňa požiadavky stanovené v smernici EÚ o osobných ochranných pomôckach. Všetky typy prilieb musia poskytovať ochranu hlavy vo forme tlmenia nárazov a rozloženia sily pri nehode. Kompletná ochrana v prípade nehody a funkčnosť počas normálneho používania sú základnými kritériami pre označenie CE. Prilba musí byť tiež skonštruovaná tak, aby nespôsobovala zbytočné riziká, to znamená, že nesmú existovať žiadne ostré hrany atď., ktoré by mohli používateľa poškodiť. Kritériá environmentálnej tolerancie pre prilby určujú, že musí byť schopné odolať vlhkosti a byť funkčná v teple a chlade a tiež pri vystavení ultrafialovému slnečnému žiareniu.


Poradíme Vám...

Jano
+421 948 975 175
eshop@cyklospeciality.sk

Parametre

Vzor Bez potisku