WOOM limitky a VÝHODNÉ štartovacie balíčky - SKLADOM

Ako vybrať správnu veľkosť detského bicykla

Povyrástlo Vaše dieťa a premýšľate, ako dlho mu súčasný bicykel vydrží? Alebo sa chystáte kúpiť vôbec prvný šľapací bicykel? Poradíme Vám s výberom, s našimi radami nesiahnete vedľa, ani keď budete kupovať bicykel „na diaľku“.

Vnútorná dĺžka nohy

Na začiatok popíšem jeden zvláštne znejúcí, ale veľmi jednoduchý pojem – ide o takzvanú vnútornú dĺžku nohy. Pre výber akéhokoľvek detského bicykla je najlepšie zmerať budúcemu jazdcovi alebo jazdkyni nohu od rozkroku po pätu. Budete tak dobre vedieť, na ktorý bicykel už stačí, a ktorý by bol ešte veľký. Tomuto rozmeru zodpovedá na bicykli výška sedla v najnižšej polohe. Tabuľku rozmerov uvádzame na konci článku, ako ju správne použiť popíšeme nižšie.

Prvý detský bicykel

Výber prvého detského bicykla je možno trochu náročnejší, pretože rozdiely medzi bicyklami nie sú tak veľké, ale zároveň každý centimetr hrá ďaleko väčšiu rolu. Tiež každý malý cyklista je inak zdatný, inak skúsený. Ideálna je situácia, kedy sa na prvý bicykel prechádza z odrážadla. Dieťa tak už vie na bicykli balancovať a jazdiť sa naučí omnoho rýchlejšie, najmä na bicykloch veľmi ľahkých, ktoré výhradne ponúkame.

Deti nejčastejšie začínajú na bicykloch 14" alebo 16". Je správné zvoliť taký, z ktorého dieťa dočiahne na zem aspoň na polku chodidla, s ľahko nadvihnutou pätou. Pokiaľ by malo balancovať tesne na špičkách, je to už dosť individuálne, pretože veľa detí z toho nemá príjemný pocit a na bicykli potom už jazdiť nechce.

Ideálna je situácia, kedy je vnútorná dĺžka nohy rovnaká ako výška sedla uvedená v tabuľke, o jeden dva centimetry menej nevadí, viac už nedoporučujeme.

Väčšie detské bicykle

Pri väčších bicykloch, či už ide o bicykle 16" či väčšie, si skôr môžeme dovoliť vybrať bicykel, kde dieťa bude zo sedla stačit len na špičky podobne, ako dospelák. K vnútornej dĺžke nohy tak možno primerať ešte dĺžku chodidla a zistiť, že nie je problém, pokiaľ je sedlo v najnižšej polohe o čtyri, niekedy aj päť centimetrov. Ale nejaký priestor určite nechajte, nech to nie je príliš natesno.

Ktorú značku

Ako sa zorientovať medzi značkami a po ktorom bicykli siahnuť, popíšeme nabudúce. Niekto sa rozhodne podľa farby, niekto potrebuje poznať veľa detailných technických parametrov. Preto iba jedna dobrá správa – špecializujeme sa na veľmi ľahké bicykle, najľahšie na trhu, navrhnuté priamo pre deti.

 

Výška sedla v najnižšej polohe u jednotlivých značiek v cm:

 

   14"  16"  20"  24"  26"
Rascal 40 45 54 65 72
WOOM 40,5 48,5 56 67 75
WOOM OFF - - 58 70,5 78
WOOM OFF AIR - - 59 71,5 78
WOOM UP - - - 71,5 78,5
WOOM NOW - - 57,5 67,5 76
Frog 40 44 52 - 55 62 69 - 78

 

DETSKÉ BICYKLE 14"
(výška sedadla od 40 cm)

 • 465,00 € vrátane DPH
  Skladom
 • HP_detska_kola HP_detska_kola_SK
  399,00 € vrátane DPH
  Skladom
 • HP_detska_kola
  490,00 € vrátane DPH
  Skladom
 • 449,00 € vrátane DPH
  Skladom
 • 459,00 € vrátane DPH
  Skladom