Brompton zákazková výroba

Legendárný skladací bicykel Brompton na zákazku. Pomocov konfigurátora si zostavte bicykel presne podľa vašich potrieb a predstáv! BICYKEL JE MOŽNÉ DOVYBAVIŤ PREVODMI, BLATNÍKMI, NOSIČOM, OSVETLENÍM... viď. KONFIGURÁTOR. Viac

Katalogové číslo: BK/BK
1 120,00 € vrátane DPH
 • FARBA:

Pre zobrazenie dostupnosti vyberte variant

Popis

Brompton ZÁKAZKOVÁ VÝROBA

Anglická legendárna skladačka Brompton. Pohodlná a svižná, alebo rýchla jazda, vzpriamený, alebo športový posed a vynikajúce jazdné vlastnosti. To všetko v kompaktnom balíčku 54x56x25 cm, do ktorého zložíte bicykel do 10 sekúnd! Nová verzia má niekoľko vylepšení: nové riadidlá, nové radenie integrované do brzdových pák, alebo držiak svetla v sedle a samozrejme nové farebné prevedenia.

Váha bicykla Brompton v základnej výbave, teda bez blatníkov a nosiča v 1-rýchlostnej verzii je iba 10,3kg!
(Základná verzia bicykla pozostáva: +-rýchlostný, bez blatníkov, bez nosiča, štandartná sedlovka, štandartné sedlo, bez osvetlenia, s odrazkami, kevlarové plášte).
 
Pri výbere bicykla Brompton je jednoduchý postup:
 1. voľba farby
 2. voľba typu riadidiel: H-typ, M-typ alebo S-typ
 3. voľba edície (Black Edition, Limited Edition, Premium Edition...)
 4. voľba počtu prevodov
 5. voľba blatníkov, alebo nosiča (nosič je možný iba s blatníkmi)
 6. voľba dĺžky sedlovky (pre telesnú výšku jazdca do cca 175cm postačí štandartná, pre výšku do cca 185cm je predĺžená a nad 185cm je to teleskopická)
 7. voľba sedla (sedlá Brooks v zníženej cene)
 8. voľba plášťa 
 9. voľba osvetlenia
 10. voľba brašny na predný rám
 11. voľba obalu na prepravu zloženého bicykla
 12. voľba doplnkov (Toolkit sada náradia do rámu, rukoväť na rám...)

Toto všetko zvládnete pomocov nášho KONFIGURÁTORA, ktorý podľa voľby špecifikácie upravuje cenu bicykla.

Samozrejme pokiaľ potrebujete poradiť s optimálnou konfiguráciou, navštívte naše predajne cyklošpecialít, alebo píšte na bratislava@cyklospeciality.sk.

Technické parametre:
 • Rám: oceľ
 • Vidlica: oceľ
 • Kľuky: Brompton Single Speed Chainset
 • Pedále: Brompton skladací ľavý pedál. Hliníkový pravý pedál.
 • Brzdy: brompton dual-pivot calipers s Fibrax cartridge poduškami
 • Brzdové páky: Brompton Aluminium
 • Hmotnosť: od 10,3 kg (bicykel typ S v základnej výbave)
Príslušenstvo a komponenty:
 • Voľba typu riadidiel pri bicykloch Brompton je daná tým o aký štýl jazdy máte záujem, alebo akú máte telesnú výšku: 
  • M-typ sú univerzálne a najobľúbenjšie riadidlá pre pohodlnú jazdu, ktoré vyhovujú väčšine užívateľom.
  • H-typ sú riadidlá, ktoré zabezpečia vzpriamenú jazdu. Ideálne sú aj pre vysoké postavy nad 185 cm, alebo pre užívateľov, ktorí majú problém s krčnou chrbticou.
  • S-typ sú športové riadidlá, ktorými si zabezpečíte rýchlu jazdu a malý odpor vzduchu, pretože sú položené nízko. Majú najnižšiu hmotnosť a sú vhodné aj pre nízke postavy. 
 • Brompton ponúka 4 možnosti sprevodnenia pre nenáročných až po jazdcov odhodlaných zdolávať veľmi kopcovitý terén:
  • 1 prevod - pre jednoduchú jazdu rovným mestom. 
  • 2 prevody - jeden prevod na kopce, druhý na brázdenie mestom. Flexibilné sprevodnenie s ľahkou váhou, nárast hmostnosti iba o 200g.
  • 3 prevody - robustný uzavretý náboj zabezpečí veľmi pohodlnú jazdu pri každodennom použití bicykla.
  • 6 prevodov - všestranné a každodenné využitie bicykla pre tých, ktorý chcú zdolať aj dlhšie vzdialenosti a väčšie stúpania.
 • Štandartne je bicykel vybavený sedlovkovou tyčou pre jazdcov s osobnou výškou do cca 175 cm. Predĺžená alebo teleskopická sedlovková tyč je pre vyžších jazdcov. Pre vnútornú dĺžku nohy nad 84, alebo výšku postavy od cca 175 cm do 185 cm odporúčame predĺženú sedlovkovú tyč a pre vnútornú dĺžku nohy nad 90 cm, alebo výšku postavy nad 185 cm odporúčame teleskopickú sedlovkovú tyč.
 • Na bicykloch Brompton si volíte blatníky, alebo blatníky spolu so zadným nosičom s tzv. eazy wheels (iba s nosičom), pretože nosič je montovaný so zadným blatníkom, nie je možné voliť iba nosič bez blatníkov. Mestským užívateľom poslúži zadný nosič spolu s eazy wheels na pohodlnú prepravu bicykla v zloženom stave (bicykel môžete ťahať, alebo tlačiť), napr. v nákupnej galérii, alebo na vlakovej stanici...
 • Štandartne je bicykel vybavený plášťami Schwalbe Racer, ktoré sú ľahké s nízkym odporom pri jazde. Pre rýchlú jazdu odporúčame ľahké plášte Kojak, odolné voči defektu vďaka RaceGuard prúžku, ktoré je možné zložiť a preto využiť ako náhradné. Zvlášť odolné proti defektu sú plášte Schwalbe Marathon, alebo Schwalbe Marathon Plus ťažšie, pomalšie, ale pevne stavané s Kevlar vložkou. Všetky plášte majú reflexnú pásku na stranách. 
 • Vynikajúce sú tiež odnímateľné predné tašky, maximálne zvyšujúce úžitkovú hodnotu bicykla. Výber z mnohých strihov a farieb, elegantné aj športové prevedenia.
 • S bicyklom odporúčame objednať set predného a zadného svetla Brompton zo sekcie príslušenstvo, ktoré zapezpečujú dobrú viditeľnosť a bezpečnosť jazdca. Svetlá sú prispôsobené tak, aby nebránili pri skladaní bicykla. Zadné svetlo sa montuje priamo na rám (Batériové LED - sada), alebo pod sedlo (Mini USB) takže neprekáža pri zasúvaní sedlovkovej tyče. 
Sme priamim dovozcom značky BROMPTON pre SK a ČR, preto získate u nás nejaktuálnejšie informácie o produktoch, skladovej dostupnosti, akciách, príslušenstve aj náhradných dieloch! 
 
Bicykel Brompton je stvorený do mesta, na dovolenku, jachtu alebo všade tam, kde máte vysoké nároky na skladnosť a jednoduchosť zloženie bez kompromisu jazdných vlastností a kvality spracovania!
Bicykle Brompton sú vyrábané ručne v Londýne a sú obrovským fenoménom na celom svete. Jedným z dôkazov sú fankluby v mnohých krajinách a Majstrovstvá Sveta Brompton, ktoré sa konajú pravidelne každý rok v Blenheim Palace v blízkosti Oxfordu vo Veľkej Británii. Brompton je jedinou skladačkou s "kráľovskou krvou", ktorá sa pýši radom kráľovských ocenení ako napríklad cena za prínos k udržateľnej doprave od kráľovnej Alžbety či Cena Princa Philipa za dizajn. Stranou nezostávajú ani významné osobnosti našich krajov. Napríklad fanúšičkou a užívateľkou kolies Brompton je herečka Simona Stašová so svojím synom, hudobník Ján Baláž z Elánu, Jaroslav Samson Lenk a rada ďalších...

Poradíme Vám...

Jano
+421 948 975 175
eshop@cyklospeciality.sk

Parametre

Typ riadidiel ? Typ M, Typ H, Typ S
Počet prevodov 1 rýchlostný, 2 rýchlosti, 3 rýchlosti, 6 rýchlostí

Konfigurátor

MODEL

PREVODY

NOSIČ, BLATNÍKY

SEDLOVKA

SEDLO

PLÁŠTE

SVETLÁ, NÁRADIE

BATOŽINA A BRAŠNY

PREPRAVA A DOPLNKY