MONTAGUE

MONTAGUE
Od roku 1988, kedy bola spoločnosť založená, je MONTAGUE lídrom na poli skladacích bicyklov s veľkými kolesami. Preslávil sa najmä svojím armádnym modelom PARATROOPER navrhnutým pre amerických výsadkárov. Montague je známy jazdnými vlastnosťami svojich bicyklov, ktoré nijako nezaostávajú za pevnými športovými rámami iných značiek a pritom možno bicykel behom pár sekund zložiť do kompaktného rozmeru, ktorý sa pohodlne zmestí napríklad do kufra auta, či pod stôl v kancelárii... Značku vystihuje aj ich motto: "REAL BIKES THAT FOLD".

Od roku 1987 hneď po štúdiu na Massachusetts Institute of Technology prichádza Harry Montague s jasnou víziou vytvoriť plnohodnotný "veľký" bicykel, ktorý by bolo možné jednoducho zložiť do kompaktného balíka, ľahko prepravovateľného napríklad v kufri osobného automobilu. Jeho motívom bola jeho urastená postava, ktorá ho limitovala pri využití v tej dobe dostupných skladacích bicyklov, a chcel vytvoriť bicykel, ktorý bude mať výborné jazdné vlastnosti totožné s veľkými bicyklami a bude ho možné maximálne, ale pri tom jednoducho zložiť do kompaktného rozmeru.


Jedným z dôležitých míľnikov v histórii firmy Montague bolo v roku 1997 získanie dvojročného štátneho grantu (pod záštitou DARPA) pre projekt skladacieho elektrického horského bicykla (TENS), ktorý by slúžil štátnej obrane a námorným silám Spojených Štátov. Pre tento projekt sa Montague podarilo vyvinúť nový rám, ktorý umožňoval rýchlejší zloženie a vyššiu nosnosť bicykla. Rýchlosť zloženie bola zásadným parametrom pre výsadkárske jednotky, a tu bol tiež položený základný kameň najznámejšiemu modelu Montague - PARATROOPER. Týmto modelom sa firma celosvetovo preslávila a bolo logické, že úspešný "vojenský" model budú nasledovať "civilné" verzie pre športové, rekreačné a dopravné využitie.


V roku 2010 prichádza Montague s úplne inovatívnym odľahčeným rámom, ktorý predurčil vývoj trekových a mestských skladacích bicyklov MONTAGUE s 28 '' kolesami. V roku 2015 bol upravený systém spojovacieho mechanizmu rámu, ktorý je u modelov od prelomu rokov 2015/2016 elegantne minimalizovaný a uložený pod hlavnou rámovou trubkou. V Roku 2015 taktiež získava Montague prestížne ocenenie na veľtrhu Eurobike v Nemecku za inovatívny systém sklopného zadného nosiča s blatníkom, ktorý slúži v zloženej polohe ako praktický stojan odstaveného bicykla.

Vybrané oddelenie neobsahuje žiadny tovar. Zvoľte, prosím, iné oddelenie alebo použite vyhľadávanie pre hľadanie Vami požadovaného tovaru.

Pre odber týchto informácií (cca 1x do mesiaca) vyplňte prosím nižšie Váš e-mail. Ako poďakovanie za Váš záujem Vám pošleme

Zľavový kupón - 3 %

na Váš jednorázový nákup v e-shopu!

  • Zadaním e-mailu potvrdzujem zaradenie do zasielanie noviniek.