WOOM limitky a VÝHODNÉ štartovacie balíčky - SKLADOM

Kožené sedlo BROOKS B17 Standard

Vlajková loď od Brooks, sedlo ideálne pre dlhé, športové cesty, expedície, trekking a MTB použitie v akomkoľvek teréne.  Viac

Katalogové číslo: 001931
140,00 € vrátane DPH
  • FARBA:

Skladom

Popis

Kožené sedlo Brooks B17

Luxusné sedlo klasickej výroby B17 je vlajkovou loďou značky Brooks. Ideálné pre dlhé, športové jazdenie, trekking a MTB použitie. Na trhu viac ako 100 rokov, objavené sa v katalógu už v roku 1898. Sedlo B17 je k dostaniu v pánskej aj dámskej verzii: B17 (pánské) a B17 S (dámské). Štandartný model je s čiernymi oceľovými koľajnicami, B17 Special s pomedeno oceľovými koľajnicami a tepanými nitmi a B17 Titanium je titánové s ručne tepanými medenými nitmi.
Dámska verzia je na dĺžku kratšia v porovnaní s pánskym sedlom.
 
  • ručný výrez na bokoch
  • dĺžka: 275 mm
  • šírka: 175 mm
  • výška: 65 mm
  • hmotnosť: 520 g
  • vrchná časť farbená prírodnými farbami
  • lyžiny a rám: pochrómovaná oceľ
  • oceľové nity

Starostlivosť a ošetrovanie

Nové sedlo by malo byť ošetrené krémom Brooks Proofide Leather Dressing, ktorý dopomáha  pri procese „tvarovania“ sedla. Krém Proofide tiež pomáha udržiavať kožu pružnú, pretože je starostlivo formulované zo zmesi špeciálnych prísad, tak aby bolo možné kožu sediel upraviť (tvarovať), poskytnúť jej ochranu a nepremokavosť. Brooks Proofide je jediný krém, ktorý sa odporúča používať na starostlivosť o sedlá Brooks.

Čo sa skrýva pod pojmom Aged Series

Len pri častom používaní má koža čas sa prispôsobiť proporciám Vášho tela tak, ako sa od nej očakáva. Ale čo keď si na  kožené sedlá Brooks napustené špeciálnymi prírodnými olejmi sadnete raz za týždeň na pár kilometrov a napriek tomu si chcete dopriať krásu sedla Brooks? Odpoveď je jednoduchá. Aged Series je špeciálna séria sediel Brooks, pri ktorej je koža zbrúsená a napustená mixom prírodných olejov tak, aby zmäkla a začala sa prispôsobovať už počas prvého dňa. Sedlá majú typickú matnú hnedú farbu.

Sedlá sú vhodné pre tých, ktorí na bicykli jazdia len málo. Sú schopné sa veľmi rýchlo prispôsobiť tvaru vášho pozadia tak, aby ste si hneď od začiatku mohli užívať maximálne pohodlie.

Mnohých z vás teda napadne: 'Ha, tak to by som si mohol kúpiť Aged a hneď od začiatku budem mať pohodlie.' Koža je však mäkká a ak by ste na ňom jazdili príliš často, mohla by sa zbortiť. A to aj v prípade, že ho budete pravidelne naťahovať nastavovacou skrutkou.

Kožené sedlá vo verzii Aged majú typickú matnú farbu.

Poradíme Vám...

Jano
+421 948 975 175
eshop@cyklospeciality.sk