Zaujímavosti

3.2.2010

Premýšľate, akú hračku kúpiť deťom k vonkajším aktivitám? Ak chcete svoje deti zabaviť a zároveň ich naučiť niečomu novému, zamerajte sa na detská odrážadlá. S veľkou pravdepodobnosťou si ich vaše deti ihneď zamilujú.

Hlavným účelom odrážadlá je zábavnou formou naučiť deti rovnováhe a pripraviť ich na prechod na klasický bicykel. Každý rodič dá iste za pravdu, že pripraviť dieťa na samostatnú jazdu na bicykli stojí nejaký čas a úsilie. Dieťa na osvojenie jazdy na bicykli musí zvládnuť šliapať a držať balanc, čo je ťažké. Predtým sa tieto problémy riešili pomocou prídavných koliesok na kolesá. To nebolo ideálne riešenie, dieťa sa síce naučilo šliapať, ale neodpadol problém s rovnováhou.

Rodič bol nútený za dieťaťom utekať a pomáhať mu, aby nespadlo. Starosti s rovnováhou odpadajú pri použití odrážadlá. Na ňom sa dieťa naučí bleskurýchlo jazdiť s minimom karambolov a sĺz. Je len na dieťati, ako rýchlo sa naučí s odrážadlom pracovať a akú rýchlosť zvolí. Tú môže obmedzovať brzdením pomocou nôh. S odrážadlom je možné vyraziť nielen na spevnené cesty, ale aj do prírody. Odrážadlá sú vyrábané z odľahčených materiálov, sú veľmi skladné a vojdú sa takmer do každého kufra automobilu. Ako už bolo povedané, odrážadlá sú bezpečné, napriek tomu odporúčame použiť detskú helmu. Ak si ratolesť zvyká na helmu už od útleho veku, bude pre neho automatické používať ju aj pri jazde na klasickom bicykli.