LIMITOVANÁ PONUKA - ZĽAVA NA DETSKÝ BICYKEL WOOM 3

Mestský bicykel Pashley GUV'NOR - 28"

Vlajková loď a “jaguár” od firmy PASHLEY - naozajstná, nádherná, anglická ručná práca! Kto neuvidí na vlastné oči, nepochopí! Špeciálna technológia rámu Reynolds 531 Diamond! Viac

Katalogové číslo: 002500
1 570,00 € vrátane DPH

Skladom

Popis

Pánský mestský bicykel Pashley GOV'NOR - je oživením jedného z najstarších Pashley dizajnov Path Racer z 30. rokov.

Naozajstná nádherná anglická, ručná práca! Kto neuvidí na vlastné oči, nepochopí! Špeciálna technológia rámu Reynolds 531 diamond! Pashley Guvnor je cestný závodný bicykel v štýle roku 1930, ktorý opäť oživili v Pashley v roku 2008 v dvoch verziách - jednorýchlostný a 3-rýchlostný.
 
Špecifikácie:
 
Farba: Buckingham Black
Rám: tradične ručne zváraná konštrukcia s autentickou geometriou 30. rokov.
Počet rýchlostí: 3-stupňová planétová prevodovka Sturmey Archer XRD-3  s páčkovou prehadzovačkou (možno objednať aj v jednorýchlostnej verzii).
Sedlo: kožené Brooks B17 s titanovými lyžinami!
Riadidlá: typ North Road - spustené.
Brzdy: bubnové Sturmey Archer s nízkymi nárokmi na údržbu.
Kolesá: 28" - Westwood čierne zliatinové ráfiky so zlatými linkami s nerezovými špicami.
Plášte: 28 x 1 1/2" (40-635) Schwalbe Delta Cruiser s Kevlar Guard a reflexnými pruhmi po stranách.
Pedále: MKS Sylvan Stream
Prevodník: alloy, leštený, 42 z., 170 mm s chráničom reťaze
Veľkosť rámu: 50, 52, 56, 61 cm (táto veľkosť je so zdvojenou hornou trúbkou)
Maximálna nosnosť (jazdec + batožina): 120 kg
 
Hlavné charakteristické znaky:
 
 • Ikonický rám Path Racer s dynamickou jazdnou polohou: Autentický rám z 30. rokov 20. storočia s dlhým stabilným rázvorom a uvoľnenou geometriou riadenia, vhodný pre rýchlu jazdu, ale aj dlhšie denné výjazdy. Rám je ručne vyrobený pomocou 100 rokov starých tradičných metód - s originálnymi tenkostennými trubkami Reynolds 531 ručne zváranými - s detailami, ktorými sa môže pýšiť iba ručne robený rám. Rám Reynolds garantuje maximálnu tuhosť a minimálnu váhu.
 • Ikonické riadidlá North Road: bicykel typu Path Racer by nebol kompletný bez nadol ohnutých riadidiel North Road. Tieto krásne strmé riadidlá ponúkajú ikonický štýl a uvoľnenú závodnú pozíciu. Doplnené sú koženými, ručne opracovanými rukoväťami Pashley.
 • Nízkoúdržbové bubnové brzdy a prevodovka v náboji: uzavreté a pred každým počasím chránené bubnové brzdy a prevodovka sú dlhotrvajúcimi komponentmi, ktoré zároveň poskytujú vynikajúcu brzdnú silu za každého počasia.
 • Ráfiky Westwood so zlatými ručne lemovanými pásikmi: vyrábané podľa rovnakého profilu ako pôvodné oceľové ráfiky, tieto špeciálne ráfiky Westwood majú široký jednostenný prierez z hliníka, ktorý zvyšuje odolnosť proti korózii a znižuje hmotnosť.
 • Klasická 3-stupňová nábojová prevodovka: s ľahko raditeľnou páčkou, úplne postačí na zvládnutie svahov, a to aj počas dlhších jázd
 • Klasické plášte v krémovej farbe s vnútornou Kevlar Guard ochranou proti prepichnutiu a reflexnými bočnými pásikmi na zvýšenie bezpečnosti počas jazdy za zníženej viditeľnosti.
 • Tradičné kožené sedlo Brooks B17 s titánovými lyžinami a ručne tepanými medenými nitmi: 100 rokov pretrvávajúci dizajn, odľadčené od ikonickej spoločnosti Brooks. Koža umožňuje sedlu dýchať a postupom času sa prispôsobí svojmu užívateľovy a odplatí sa jedinečným pohodlným. Sedlo je vybavený praktickými zadnými pútkami na zavesenie kapsičky.
 • Chromované prvky a doplnky
 • Mosadzný, klasický, krásne znejúci zvonček
 • "Motýliky" na osách kolies nie sú štandardnou výbavou, ale je možné ich priobjednať

 * * *

Veľkosti bicyklov Pashley Guv´nor

Bicykel Guvnor sa dodáva v štyroch veľkostiach rámu. Vnútornú dĺžku dolnej končatiny zmeráte v postoji, bez topánok, od zeme po rozkrok:
 
 • Rám 50 cm (20") je vhodný pre vnútornú dĺžku nohy 69-79 cm, veľkosť kolies 26"
 • Rám 52 cm (20.5") 74-85 cm, veľkosť kolies 28"
 • Rám 56 cm (22.5") 79-90 cm, veľkosť kolies 28"
 • Rám 61 cm (24.5") (so zdvojenou hornou rámovou trubkou) 84-95 cm, veľkosť kolies 28"

Pashley Guvnor má kolesá s rozmerom 635 a balónové plášte čo znamená, že sa jedná skutočne VEĽKÉ kolesá!

Výška stredu šlapania je teda viac ako o 6 cm vyššia, ako u bežných cestných bicyklov a nedá sa pri výbere bicykla riadiť bežnými zásadami výberu. U Guvnora musíte počítat s tým, že hornú rámovú trubku budete mať vyššie, ako je rozkrok nôh. Tak to ostatne bývalo u cestných bicyklov od nepamäti...
Obecne platí, že je lepšie voliť skôr vyšší rám. Pri vysunutí sedlovky do optimálnej pozície sedla s napnutými nohami by u príliš nízkého rámu bola sedlovka vytiahnutá príliš vysoko oproti riadítkam (ktoré sú naviac o 5 cm znížené). To by viedlo nielen k prílišnému náklonu dopredu, ale naviac by to nevyzeralo veľmi dobre, čo iste uznáte, že u Guvnoru jednoducho nejde!
Výrobca venuje modelu špeciálnú webovú stránku: http://www.pashley.co.uk/guvnor/

 * * *

Pashley Guvnor

 

Poradíme Vám...

Jano
+421 948 975 175
eshop@cyklospeciality.sk

Parametre

Určenie Pánské
Počet prevodov 3 rýchlosti
Typ radenia Planetová prevodovka
Typ rámu S hornou rámovou trubkou
Farba Čierna

Návody (1)

Tabuľka veľkostí

TABUĽKA VEĽKOSTÍ: Bicykle Pashley

velikost

TABUĽKA VEĽKOSTÍ: Bicykle TRIBE

 

Podobné produkty